Slušňák Nečas a slušňák Kalousek

19. 06. 2013 15:15:39
Takovouhle mezinárodní ostudu ČR ještě nezažila a, světe, div se, oni ještě mají snahu se v tomto politickém svinstvu vzájemně podržet, tak, aby z problému vykličkovali. Proč asi? No protože jsou oba dva zmínění pánové v politické korupci již celá léta namočeni až po uši. Nad čím ale zůstává rozum stát je rétorika výmluv a zdůvodnění, kterou oba používají k obhajobě svého nečestného a zkorumpovaného postoje k přirozeným pravidlům slušného chování. Oni povýšili sobectví na ideologii a z této ideologie stvořili politický program.

Překroucená politická pravidla

Politiky korumpuje samotná podstata politické moci, kterou si přetvořili a dle potřeby zdeformovali tak, aby sloužila pro naplnění jejich soukromých materiálních potřeb. Vnímají stát jako pouhý nástroj (kasičku) sloužící k dosažení cílů, které nemají s poctivou službou státotvorství, zaměřenou na prosperitu společnosti, nic společného a jak je patrné nejen z minulosti, ale také ze současného dění, trpí ztrátou sebereflexe, neboť jim už nepřijde nemorální, že nakupováním (korumpováním) poslanců vlastně kradou. Ti, kteří si neváží občanů a své (osobní) zájmy povyšují nad jejich (obecné) zájmy, působí destruktivně na celý politický a ekonomický systém.

Opozice se svatozáří nad hlavou

K tomu všemu slyšíme, jak se opozice „spravedlivě rozhořčuje“ nad nemorálností pravice a přitom má sama metrák másla na hlavě, neboť má jednoho ze svých hejtmanů a další nenechavce za katrem (za mohutnou korupci) a vůbec si nepřipouští, že tu samou politickou korupci provádí všude, kde jí k tomu byla dána příležitost (v tuto chvíli na úrovni téměř všech krajů). Snad největším paradoxem dnešního katastrofálního stavu nedodržování zákonů a přirozeného práva je zjištění, že úplatek podaný na půdě parlamentu není úplatkem, protože tady zákony slušnosti a poctivosti neplatí, neboť zde platí parlamentní imunita. Nelze také nepřipomenout zázračné zbohatnutí expremiéra ajznboňáka Grosse, které doposud nikdo poctivě a v souladu s etikou a přirozeným právem nevyšetřil. Dalším příkladem je funkce eurokomisaře pro expremiéra Vladimíra Špidlu, to byla také povedená trafika, nebo chcete- li, úplatek, aby v tichosti odstoupil z funkce předsedy vlády.

Současná kauza, a z toho vyplývající vládní krize, je doposud nejzávažnějším odhaleným kriminálním deliktem, který svědčí o tom, jak hluboce mafiánství prorůstá do státní správy, celého politického spektra a co je nejhorší, i do struktury vysoce postavených šéfů vojenského zpravodajství, které je jednou ze tří nejdůležitějších bezpečnostních institucí státu. Celá kauza s dosud běžně používanou praxí přidělování státních trafik (v tomto případě pro exposlance, kteří protislužbou vyklidili své poslanecké pozice) by nemohla být zrealizována bez souhlasu a podpory šéfa ministerstva financí Kalouska, neboť posty ve státních firmách přímo podléhají jeho rezortu. Dá se tedy předpokládat, že mezi premiérem, jeho udřeným koněm Nagyovou a Kalouskem došlo ke vzájemné spolupráci, spolčení za účelem promyšlené politické zlodějny, kterou všichni zúčastnění berou jako fungující a zdařilou součást svého „podnikání“, aniž by si připustili, že právě toto nemorální chování rozkládá stát a celou společnost.

V tuto chvíli nám všem nezbývá nic jiného, než doufat, že se policii podaří zajistit dostatek relevantních důkazů o chování našich čelních rádoby politiků, z nichž bude možno vyvodit trestněprávní důsledky a věřit, že pravolevá politická mafie nebude mít sílu a moc se zbavit odvážných vyšetřovatelů a státních zástupců, například tím, že by se jí podařilo dosáhnout zrušení vrchního státního zastupitelství v Olomouci (což se ze strany politických elit již delší dobu chystá) a věřit, že již nikdy nebude sloužit politikům jako zametací četa nepohodlných kauz.

O vážnosti, hloubce a obludnosti tohoto grandiózního skandálu svědčí fakt, že se jedná o selhání současného politického systému jako celku. Voliči by v blížících se volbách měli tyto zkorumpované politické subjekty jednoduše nevolit, definitivně je vystrnadit z politického výsluní, očistit politické spektrum od korupčníků a stabilizovat tak naši zemi. Společnost potřebuje změnu systému, který umožňuje gigantické financování politických stran státem, vrátit je do roviny ideologické platformy, ne-li je rovnou zakázat a umožnit kandidaturu do horní a dolní sněmovny jen schopným a čestným jednotlivcům, čímž by došlo k zamezení monstrózních a drahých volebních kampaní financovaných státem.

Lidé touží po klidu normálního žití, bez hrozby nekompromisních soukromých exekutorů, po tom, aby právo platilo pro všechny bez rozdílu a nemuseli se stresovat, zda zítra nebudou na dlažbě a nepřijdou o střechu nad hlavou. Lidé si přejí spravedlnost a média, jež nezkreslují pravdu.

Petr Havlíček

Autor: Petr Havlíček | středa 19.6.2013 15:15 | karma článku: 35.79 | přečteno: 2061x

Další články blogera

Petr Havlíček

Ať vzkvétá naše zemička

Veřejný dluh ČR ve výši 1 751 871 863 000,- Kč přesahuje celkový roční výkon České republiky. Jedná se o politickou destrukci vytvořeného kapitálu při uplatnění socializace ekonomiky, která ničí vyvážený ekonomický řád.

5.11.2019 v 12:35 | Karma článku: 36.59 | Přečteno: 1595 | Diskuse

Petr Havlíček

Ať žije EU, ale za své

Za pomoci byrokratů EU, ovládaných globalistickou elitou, hodlají tyto skupiny zničit nezávislost národních ekonomik a vytvořit obludu, nad kterou již nemá národ, žádnou ekonomickou, politickou a už vůbec ne demokratickou moc.

14.5.2019 v 9:00 | Karma článku: 37.61 | Přečteno: 1791 | Diskuse

Petr Havlíček

Chtějí vládnout, ale nenést odpovědnost.

Mám takový pocit, že když se občan se stranickou legitimací v kapse stane jedním ze zákonodárců, nějak automaticky sám sebe povýší do role nadčlověka, který, jak se zdá, má automaticky patent na rozum a nějak zapomene důvod toho,

8.1.2019 v 10:50 | Karma článku: 35.62 | Přečteno: 1767 | Diskuse

Petr Havlíček

Alláhovo kukaččí vejce

Německo dobrovolně přistoupilo k demografické sebevraždě svého vlastního národa, když do své země přizvalo islám, který v překladu z arabštiny znamená „podrobení“. Ti, kdo skutečně chápou podstatu islámu, se oprávněně ptají: Proč?

3.4.2018 v 10:00 | Karma článku: 41.99 | Přečteno: 2447 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Miloslav Havelka

Že Chvilky dráždí mocné? Zeman je ignoruje a Babiš je má i s jejich ultimáty na háku!

Je to úhel pohledu. Z toho mého se mi zdá, že Letná II byl i přes precizní organizační zajištění spíš trochu propadák. Což si pochopitelně organizátoři veřejně nepřipustí, ale pokud by měli být k sobě upřímní, není co slavit

21.11.2019 v 22:55 | Karma článku: 11.53 | Přečteno: 144 | Diskuse

Jan Ziegler

Když fandové okamurovců neví, co mluví, a vyhrožují

Petr Hampl nedávno vyzval k diskusi Mikuláše Mináře se slovy, aby mu vysvětlil, proč si nemáme právo zvolit představitele, jakým důvěřujeme a jací nám vyhovují. Dříve však chtěl svrhnout vládu.

21.11.2019 v 18:04 | Karma článku: 25.22 | Přečteno: 757 | Diskuse

Tomáš Flaška

Tak už se tu zase volá po změně volebního zákona.

Tentokrát s tím přišli lidovci a účelovost z toho kouká jako sláma z bot. Upřímně řečeno, kdyby těch 5% nepřekročili, tak jim stejně nějaká změna přepočtu hlasů nepomůže.

21.11.2019 v 15:07 | Karma článku: 24.70 | Přečteno: 1066 | Diskuse

Pavel P. Kopecký

Sametový kýč?

Sedmnáctý listopad zůstává středobodem toho, čemu by asi nejlépe slušelo přezdívat „sametový kýč“...

21.11.2019 v 14:18 | Karma článku: 28.84 | Přečteno: 718 | Diskuse

Josef Nožička

Problém je ve voličích. Asi proto pořádá Kalousek před volbou šéfa TOP 09 pivní besedy

Má pan Halík pravdu, když tvrdí, že problémem rozvoje naší demokratické společnosti nejsou někteří politici, ale voliči? A vzal si jeho slova k srdci i Miroslav Kalousek?

21.11.2019 v 13:40 | Karma článku: 35.73 | Přečteno: 878 | Diskuse
Počet článků 164 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 4587

Petr Havlíček
Podnikatel v oblasti designu, projekce a realizace vybavení interiérů.
Od roku 2002 zastává post starosty v obci Vítějeves
Zakladatel a šéfredaktor internetového serveru Pozitivní svět
Publicista a bloger
Zakladatel a předseda správní rady Nadačního fondu Pozitivní svět, který byl založen na podporu společenského života


TOPlist

Najdete na iDNES.cz