Středa 24. února 2021, svátek má Matěj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 24. února 2021 Matěj

Obchodníci se strachem

5. 02. 2021 10:00:00
Tento článek nemá za cíl zlehčovat nákazu chřipkou, ale hledá odpovědi na to, kde se společnost odpovědí od politiků doposud nedočkala. Naopak se setkává se zastrašováním a manipulací s veřejným míněním a chaosem.

Od samého počátku mně vrtá hlavou, jak je možné, že z ničeho nic klasická chřipka záhadně zmizela. Každým rokem této záludné nemoci podlehla celá řada lidí a v roce 2020 se podle statistik nikdo nenakazil klasickou chřipkou ani v jejím důsledku nezemřel. To je už z podstaty této nemoci, která provází lidstvo od nepaměti, nemožné. Aby se tak stalo, muselo by se lidstvo stát, nějakým mávnutím kouzelného proutku, vůči klasické sezónní chřipce imunním. Že by zázrak?

Jak je možné, že celá řada lékařů tvrdí, že se covid dá úspěšně léčit HYDROXYCHLOROCHINEM, což je de facto chinin, tedy lék na malárii bez vedlejších účinků? Politická a odborná reprezentace státu k této záležitosti mlčí jako hrob. Jak to, že politická a hlavně odborná zdravotnická reprezentace státu se nepostaví před kamery a národu neřekne, zda je to lež, nebo pravda. Ještě podivnější je fakt, že tento lék je takřka nesehnatelný, protože byl údajně stažen z prodeje.

Ještě podivnější je způsob léčení covidu. Ve své podstatě vás stát, potažmo zdravotní systém, pokud váš stav není přímo kritický, nijak neléčí. Vše proběhne po telefonu, kde se dozvíte, že máte užívat běžný lék na chřipku, který má doma většina domácností v lékárničce a vitamíny. Na nějaké vyšetření nebo podrobné trasování možných nakažených zapomeňte. Pokud vám začnou kolabovat plíce, přijede záchranka, odvezou vás do špitálu, dají vám podepsat lejstro, uspí vás a napojí na plicní ventilaci. No a pak se buď probudíte, nebo skončíte v pytli. Tohle jsou slova mé známé, která prodělala těžký oboustranný zápal plic a v nemocnici ležela tři týdny. Chválila práci personálu, ale plicní ventilaci na reverz odmítla, a proto prý přežila.

Ze zvědavosti zpovídám každého, kdo covid prodělal a jak nemoc probíhala a musím konstatovat, že je to různé. Někdo se dozvěděl o své nemoci až z testů a nezaznamenal žádné příznaky, další měli mírný průběh, jako při nachlazení. Někteří si doma poleželi s pořádnou chřipkou a vysokými teplotami a ti, kdo měli oslabenou imunitu v souběhu i s dalšími zdravotními problémy, skončili v nemocnici a někteří bohužel i v márnici. A tak si říkám, že tohle všechno přece dokáže klasická chřipka také. V čem je tedy zásadní rozdíl? V počtu mrtvých? Ten začal narůstat oproti jiným rokům až někdy v říjnu. Zvláštní na tom je, že blokáda a restrikce mířící na služby a pohyb občanů už probíhaly řady měsíců před nárůstem smrtnosti, tedy bezdůvodně. Příčina smrti je nejčastěji definována takto: zemřel s covidem nebo s podezřením na covid. Pokud by jako příčina smrti byl uveden zápal plic, zřejmě by statistiky nedosahovaly potřebných pandemických parametrů.

Sestra sousedí s primářem a přes plot na něho volala, jaké obavy má ze současného stavu. Pan primář odpověděl toto: „Paní učitelko, ono to ve skutečnosti není tak katastrofické, jak říkají v televizi.“ No tak o co tady tedy jde? Staví se polní nemocnice pro tisíce pacientů, které se teď zase bourají. Nařídí se roušky, které prý nefungují, na řadě jsou respirátory, co bude následovat po nich, masky a pak skafandry? Nějaký nýmand z ministerstva nakoupí testy, které jsou nespolehlivé, tak se nakoupí další a nakonec se zjistí, že stačí plivnout do misky a je to.

No a teď přichází záchrana ve formě vakcíny, kterou si někdo patentoval před několika léty. A pak, že nejsou jasnovidci. Říkám si, proč bych se nechával očkovat, když mi nic není? Naše teta se nechala v minulosti očkovat proti chřipce a prodělala takovou, že na ni málem umřela. Vakcína proti prasečí chřipce, kterou stát draze nakoupil, skončila nakonec ve spalovně. Dost se divím, že nám ji nenařídili povinně, jak se o to snaží obchodníci se strachem dnes. Když vás pod neustálým tlakem médií a nekompetentních politiků střídajících se po měsíci u vesla nakonec dotlačí k “nedostatkové“ vakcinaci, najednou se zjistí, že to s tou účinností není tak slavné a že se musí očkování opakovat, nejméně jednou, možná že i vícekrát a kdo ví, jestli to nakonec nebude potřeba každý rok, abyste nechytili „covida“, který nám neřád zmutoval v Anglii v Africe a kdoví kde ještě. Prostě dalších vakcín, které se vyrojí s mutacemi, bude potřeba stále dost. A věřte, že výrobci budou mít dost financí na to, aby vlády a především vás, občany, přesvědčili, že jsou vakcíny nezbytné, aby vás zachránily. A věřím i tomu, že přesvědčovací metody už připravují. Například vám vystaví kartu nebo vám dají rovnou razítko na čelo. Jedině tito orazítkovaní budou mít přístup do divadla, hospody, koupaliště, hotelu, fitneska, obchodu, na své pracoviště, na úřad. Přesně tak, jak to dnes platí s rouškou, zanedlouho s respirátorem. A bude vymalováno. Budeme zdraví jak rybičky, ale jen pokud oni budou chtít.

Je to zvláštní? Slyšeli jste, že by někdo pracoval na vývoji léku na covid? Ona totiž vakcína není lék, jak si mnozí představuji je to prevence, kde její účinnost v souvislosti s covidem je zatím neznámá. Proč? Protože to nebylo kdy zjistit. Uváděná účinnost je pouze vyslovené přání výrobce. Opakované přeočkování je toho důkazem.

A přitom stačí tak málo. Chránit si nosohltan dezinfekcí. To, co se používá na dezinfekci rukou, je alkohol s gelovými přísadami. Já, protože jsem včelař, používám propolis rozpuštěný ve slivovici vstříknutím do úst až na nosohltan. Je to sice hořké, ale zničí to vše, co tam nepatří. Včely propolis používají k dezinfekci celého úlu. Je to přírodní dezinfekční látka, která má mnoho dalších léčivých vlastností, žádné umělé sajrajty. V lékařství se využívá jeho antimikrobiální vlastnosti. Propolis má baktericidní či bakteriostatické účinky např. na Bacillus subtilis, salmonely, stafylokoky, bakterie způsobující žaludeční vředy, tuberkulózu, zánět plic, zubní kaz, akné, velmi efektivně likviduje opary, což je virové onemocnění a zanícené rány. Pokud si jím nasprejujete ruce, budou vám aromaticky vonět celý den.

V rámci prevence jsem rozdal propolis ve spreji všem občanům naší obce, všem našim zaměstnancům i přátelům a známým. Zatím všichni ti, co jej používají, doposud covid nedostali. I dnes je naše obec bez covidu. I takhle jednoduché to může, nevážení politici, být.

Petr Havlíček - nositel pozitivních i negativních zpráv

Autor: Petr Havlíček | pátek 5.2.2021 10:00 | karma článku: 26.73 | přečteno: 553x

Další články blogera

Petr Havlíček

Rozpad systému ekonomických a mravních hodnot

Každá demokracie za pomoci kypící byrokracie dříve či později zdegeneruje na oligarchii, provázenou rozbujelou korupcí, klientelizmem, narůstající centralizací a regulací nejlépe všeho.

4.2.2021 v 11:00 | Karma článku: 25.63 | Přečteno: 792 | Diskuse

Petr Havlíček

Vykoštění socani i komunisti

Oni to snad nikdy nepochopí, že jim Babiš krade voliče. Kde jinde by těch 30% ANO asi nahrabalo? Na pravici sotva.

17.10.2020 v 10:30 | Karma článku: 25.84 | Přečteno: 951 | Diskuse

Petr Havlíček

Člověk člověku vlkem

Stále bobtnající státní aparát, který by měl sloužit výhradně pro efektivní podporu prosperity společnosti, se stává parazitující ropuchou na státním prameni.

21.1.2020 v 11:00 | Karma článku: 22.43 | Přečteno: 709 | Diskuse

Další články z rubriky Politická aréna - pro politiky

Alena Gajdůšková

I „dohodáři“ si zaslouží ochranu a pomoc

Kdo „odnesl“ jako první lockdowny a koronavirovou ekonomickou krizi? Samozřejmě ti, kdo neměli klasický zaměstnanecký poměr, ale dohody o pracovní činnosti nebo o provedení práce. Jejich ochrana byla v podstatě nulová.

23.2.2021 v 15:40 | Karma článku: 5.05 | Přečteno: 198 | Diskuse

Dalibor Uhlíř

Svět je v krizi, ekonomika skomírá. Je čas řešit kulturu…?

Kultura je pro identitu každého národa nesmírně důležitá. Nesmí zaniknout, nesmí být oslabena nebo umlčena tak, jak to bylo z jiných důvodů v minulosti. Je naší součástí a bez ní to už nebudeme my!

23.2.2021 v 10:00 | Karma článku: 15.12 | Přečteno: 377 | Diskuse

Kateřina Valachová

Školský testovací kolaps začal už v listopadu

Zdá se skoro jisté, že od 1. března tato vláda žádné pilotní testování dětí nespustí, žádné další studenty do škol nepovolá. Máme problém s testy, navíc epidemická situace se stále spíše zhoršuje.

23.2.2021 v 8:08 | Karma článku: 11.63 | Přečteno: 324 | Diskuse

Jan Dočekal

Best in Covid - to jako vážně?

Malý sumář mých osobních dojmů z celé slavné přes rok trvající pandemie a spousta souvisejících otázek.

22.2.2021 v 21:54 | Karma článku: 22.55 | Přečteno: 507 | Diskuse

Jan Vondrouš

Trochu neférová Přísaha

Tak se nám pan bývalý policejní kriminalista Šlachta rozhodl, že změní politické prostředí a díky své čestnosti a erudici se dá opětovně do služby státu v podobě politiky a tedy i kandidatury do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

22.2.2021 v 17:23 | Karma článku: 19.82 | Přečteno: 420 | Diskuse
Počet článků 168 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 4502

Petr Havlíček
Podnikatel v oblasti designu, projekce a realizace vybavení interiérů.
Od roku 2002 zastává post starosty v obci Vítějeves
Zakladatel a šéfredaktor internetového serveru Pozitivní svět
Publicista a bloger
Zakladatel a předseda správní rady Nadačního fondu Pozitivní svět, který byl založen na podporu společenského života


TOPlist

Najdete na iDNES.cz