Pátek 9. června 2023, svátek má Stanislava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 9. června 2023 Stanislava

Podvod zvaný inflace

24. 02. 2022 13:30:00
Inflace nám leze do peněženek a politici, kteří ji způsobili, nám znovu tvrdí, že nás před ní budou zachraňovat. Je to nebetyčný bezohledný podvod.

Slyšíme z médií nespočet analýz, opatření a rad, jak se inflaci bránit, ale málokdo je schopen a hlavně ochoten toto svinstvo popsat pravdivě. Inflace totiž nikdy nevznikne, pokud nejsou narušeny základy ekonomických procesů.

To spočívá na bedrech politiků, protože jedině oni mohou vyvážené ekonomické procesy svou bezohledností a vyčůraností narušit. Ptáte se jak? Je to jednoduché, přeci dluhem. Jsou to političtí zloději, kterým nezáleží na ničem jiném než na tom, aby se udrželi u moci. Aby se tak stalo, musí se voličům zavděčit. Přes média obdrží národ lživou informaci, že platy ve státní správě neodpovídají potřebám společnosti a je třeba razantního navýšení. A v tuto chvíli se rozjede inflační kolotoč za aktivní podpory odborářských předáků typu Středula, kteří netuší, že růst finančních zásob nemůže nikdy přerůst celkovou materiální produkci. Výsledek - 482 tisíc státních zaměstnanců dostane přidáno tolik, že převýší platy v oblasti výroby a služeb, tedy tu oblast, která je živí. Dále zde máme 2,4 milionu důchodců, kterým se také zvedaly důchody. Suma sumárum - 2 882 000 voličů má důvod volit Andreje, protože jim přidal.

To zásadní a rozhodující co establishment lidem zamlčí je, že aby mohl tento úplatek provést, musel si na tento rafinovaný podvod peníze půjčit, neboť stát za jejich pofiderního vedení potřebné finanční prostředky nevyprodukoval. No a co se stane, když se na poli ekonomiky objeví miliardy peněz, které nebyly podloženy poctivou prací? V první řadě se ocitne soukromá sféra pod obrovským tlakem na dorovnání mezd se státním přebujelým aparátem, čímž se jí zvednou výrobní náklady a musí adekvátně zvednout ceny svých produktů. Tlak na ceny zvedá i zvýšená poptávka vyvolaná růstem finančních prostředků uvolněných bankami, státem a následně i soukromou sférou do takové výše, až se uměle vyvolaný nepoměr srovná do rovnováhy. A to je dnešní „přiznaná“ 10% inflace. Jednoduše řečeno – to, co vám přibylo na výplatní pásce, vám nákup čehokoli následně zase vymaže. Výsledek nula od nuly pojde, jen ten politik, kterému jste hodili hlas za to, že vám přidal, si zase mne rukama, jak s vámi vy--bal.

Dluh ČR se vyšplhal do výše 2,6 biliónu Kč. Razantní nárůst dluhu nastal za osmileté Babišovy vlády.

Švýcaři mají Ústavou nařízený vyrovnaný státní rozpočet. Mají 8,5 miliónu obyvatel a 46 000 státních zaměstnanců. ČR má 10,6 miliónů obyvatel a 482 000 státních zaměstnanců.

Švýcaři mají Ústavou zaručeno rozhodovat v referendu o všem, co se jich týká. Tedy o všech zákonech a znění Ústavy. A co my Češi? O čem rozhodujeme? Zastupitelská demokracie selhala ve všem, co od ní občan očekával. Rozhodovací principy formou všelidových referend po vzoru Švýcarska jsou jedinou cestou, jak vládu lidem (majitelům státu) navrátit zpět.

Odvolatelnost všech politiků, státních zaměstnanců, soudců, včetně prezidenta, musí být v kompetenci ctihodných občanů naší země tak, aby se nemohlo stát, že si nová politická garnitura vytvoří tolik ministerských postů, kolik jich potřebuje, aby uspokojila své nenažrané potřeby. Je to znak neskutečného pohrdání vlastním národem.

Švýcarsko patřící k nejbohatším zemím světa si vystačí se sedmi ministerstvy. Proč tomu tak je? Ústava, která byla schválena občany, ne politickými poskoky, více ministerstev neumožňuje.

A tak si závěrem kladu otázku. K čemu nám je 300 zákonodárců, kteří se neustále do krve hádají a kšeftují se svými postoji za koryta. K čemu nám jsou politické strany, které nectí přání lidu. Tohle, vážení, není demokracie. Je to maskovaná politická diktatura, převlečená za pomoci mainstreamových médií. Náš státní dluh je toho dobrým důkazem.

Petr Havlíček

Hlasatel pozitivně negativních zpráv

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Petr Havlíček | čtvrtek 24.2.2022 13:30 | karma článku: 31.29 | přečteno: 928x

Další články blogera

Petr Havlíček

Podvod zvaný inflace

Pojďme si krok za krokem rozklíčovat tento podvodný korupční mechanizmus, který nás připravuje o náš majetek.

14.12.2022 v 11:30 | Karma článku: 31.69 | Přečteno: 1208 | Diskuse

Petr Havlíček

Stavidla pravdy se zavírají

Cenzura čehokoli je nástroj diktatury, která si usurpuje moc nad druhými. Je to znásilňování příjmu informací a názorů lidí s cílem omezit pravdu.

11.4.2022 v 9:00 | Karma článku: 26.52 | Přečteno: 880 | Diskuse

Petr Havlíček

Předsedo Rakušane, hodili jste místní samosprávu přes palubu

Krucinál, proč si myslíte, že vás lidé volili? Starostové, to je značka záruky toho, že místní rozvoj bude v dobrých rukách a vy toto důležité ministerstvo dáte Bartošovi, který nikdy nebyl zastupitelem, natož starostou

5.1.2022 v 9:20 | Karma článku: 38.61 | Přečteno: 1682 | Diskuse

Další články z rubriky Ekonomika

Markéta Šichtařová

Tak už ty lidi konečně vyhoďte!

Jak už víme, podle posledních známých údajů česká ekonomika symbolicky utekla z recese rozdílem jediné desetinky procentního bodu (což tedy není žádná velká výhra).

8.6.2023 v 16:05 | Karma článku: 44.80 | Přečteno: 8950 | Diskuse

Markéta Šichtařová

Koruny nejsou peníze

Víte, jak se poznají peníze? Peníze jsou cokoliv, čemu společnost důvěřuje a co splňuje současně tři funkce:

7.6.2023 v 8:00 | Karma článku: 36.16 | Přečteno: 1982 | Diskuse

Evžen Korec

Pokles stavební produkce nepřestává, ztrácela i v dubnu

Pokles stavební produkce nepřestává, ztrácela i v dubnu. V Praze se v rámci nové výstavby začalo stavět pouhých 78 bytů.

6.6.2023 v 17:20 | Karma článku: 4.24 | Přečteno: 205 | Diskuse

David Kunc

Událost v ekonomice v 22. týdnu

schválení navýšení amerického dluhu (uff, všem se nám ulevilo, snad jsme ale nezapoměli na původní problémy jako je inflace či nestabilita bank....)

4.6.2023 v 23:30 | Karma článku: 8.03 | Přečteno: 76 | Diskuse

Milan Smutný

Hrozí kolaps českého státu v energetické bezpečnosti vinou deficitu elektřiny

Stabilní dodávka elektřiny, kdy v každém okamžiku se musí výroba rovnat spotřebě, je základem prosperity naší civilizace. My Češi se o tento fundament hodláme svou pasivitou a neschopností nechat za pár let připravit.

3.6.2023 v 18:47 | Karma článku: 30.06 | Přečteno: 609 | Diskuse
Počet článků 174 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 4397

Petr Havlíček
Podnikatel v oblasti designu, projekce a realizace vybavení interiérů.
Od roku 2002 zastává post starosty v obci Vítějeves
Zakladatel a šéfredaktor internetového serveru Pozitivní svět
Publicista a bloger
Zakladatel a předseda správní rady Nadačního fondu Pozitivní svět, který byl založen na podporu společenského života


TOPlist

Stejně ošklivá jako všechno, co Rusko dělá, komentují vítězku soutěže krásy

V každoroční soutěži krásy pro vdané ženy získala titul Paní Ruska světa 2023 učitelka angličtiny Natalja Oskarová....

Zemřel český e-sportový šampion Twisten, bylo mu teprve 19 let

Ve věku pouhých devatenácti let zemřel český profesionální hráč počítačové střílečky Valorant Karel Ašenbrener, známý...

Hanka Kynychová nafotila sexy fotky. S klientkami probírá i menopauzu

Lektorka fitness a cvičitelka Hanka Kynychová (55) přiznává, že s nastupující menopauzou je třeba změnit ve svém životě...

Miluji tě, ale podvádím tě. A nelituji. Studie nahlédla do hlubin nevěry

Premium Je jedním z nejrozsáhlejších výzkumů svého druhu a přináší víc než paradoxní zjištění. Vyjevuje, že důvody nevěry jsou...

Jsme unavení úplně jako staří lidé, říkají Mišík a Jirásková

Zpěvák Adam Mišík (26) už rok randí s dcerou Ivy Kubelkové, modelkou Natálií Jiráskovou (18). Nedávno spolu začali...