Čtvrtek 5. října 2023, svátek má Eliška
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 5. října 2023 Eliška

Stavidla pravdy se zavírají

11. 04. 2022 9:00:00
Cenzura čehokoli je nástroj diktatury, která si usurpuje moc nad druhými. Je to znásilňování příjmu informací a názorů lidí s cílem omezit pravdu.

Znemožnit občanovi přístup k informacím je zločinem proti demokracii. Demokratické principy spočívají na vzájemném dialogu a názorové konfrontaci, třeba i protichůdných argumentů. Pokud stát začne cokoli cenzurovat místo toho, aby např. lživou informaci argumentačně vyvrátil, je to známka diktatury. Jedná se o hrubé porušení Ústavy, která zaručuje neomezený přístup k informacím. Kdepak máme Ústavní soud? Jak to, že nekoná a nesjedná nápravu demokracie napadené establishmentem ve vztahu k zablokování nepohodlných informačních serverů a ke stížnostem obyvatelstva na jednostranné cenzurované informace v mainstreamových médiích? Je to vážnější, než si myslíte. Pokud přestávají fungovat ústavní instituce, tedy pilíře naší demokracie a svobody slova, se vší pravděpodobností budou následovat občanské nepokoje a protesty proti vládě, které budou eskalovat.

Političtí nýmandi

Je mi úzko z toho, když slyším naše politiky, jak agresivní rétorikou podporují eskalaci válečného konfliktu na Ukrajině a je jim jedno, kolik lidí ve válce zahynulo a ještě zahyne. Hlavně, když se Slovani mydlí hlava nehlava. Za všechno může RUS. Opravdu? Kdopak dlouhé roky nasí-al ruského medvěda zákazem ruštiny, upalováním Rusů, rozšiřováním hranic NATO, oproti falešným slibům, až na hranice Ruska, financováním laboratoří na vývoj zakázaných chemických bojových látek na Ukrajině a plánováním vojenských základen namířených na Rusko.

Trvalo vám to poměrně dlouho, než se podařilo ruského medvěda vyhnat z brlohu a teď, když se vám to povedlo, ukazujete na Rusa, jaký je to agresor.

Kdo je vinen

Válku na Ukrajině nerozpoutal ukrajinský ani ruský lid, ten válku zcela jistě nechce, na vině jsou politici ovládaní chamtivostí a lačností po moci a penězích, které jim tečou přes zbrojařské koncerny, těžařské a obchodní společnosti, kteří jediní nohou na válce vydělat. Jedná se o totální selhání politické slušnosti a diplomacie na všech stranách konfliktu.

V zájmu Čechů rozhodně není nechat se hloupým politickým establishmentem zavléct do válečného konfliktu mezi USA a RUSKEM. Neměli bychom zapomínat na mnichovskou zradu, která s plnou nahotou ukázala realitu politických zájmů mocností, které ČR rozhodně nezahrnují a nikdy nebudou. Naše země by se měla dát spíše švýcarskou cestou rozumu a prosperity, tedy cestou neutrality. Pokud se tak nestane, připravte se na důsledky, které povedou v lepším případě k energetické a potravinové bídě v důsledku sankcí, které míří také na nás, v té horší variantě, k totální válečné a poválečné ekonomické destrukci, která nás, v důsledku chování naší proradné a neschopné politické reprezentace, nemine. Sankce jsou zbraní, kterou se střílíme do vlastního kolene. V jejich důsledku zemře více lidí než v nesmyslné válce, kterou militantní miliardářská zbrojařská mašinérie zosnovala.

Důsledky válečného svinstva ve formě vzájemných sankcí přijdou rychle a bez varování. První, co na Evropu udeří, bude neřízená inflace, která zničí vaše úspory a vyšroubuje úrokové sazby do takové výše, že vám hypotéka zlomí vaz. Důchod vám nepostačí ani na jídlo, natož na nájem. Firmy z důvodu neúnosných nákladů a chybějících zdrojů a materiálu zavřou krám a vy zůstanete bez příjmu na dlažbě. Nastane kolaps národních ekonomik, a to je asi cíl, ke kterému jsme již, s hloupou agresivní politikou našeho establishmentu podporující válku, směle nakročili.

Petr Havlíček

Hlasatel pozitivně negativních správ.

https://rumble.com/vx9eo3-tucker-carlson-biolaboratoe-na-ukrajin.html?fbclid=IwAR17oKxwXzkMPnNuEjYOxuIyqoG9JfApea0sPeSeHBzrYWegF4ofZWwVb8s

https://www.facebook.com/petr.salt.77/videos/691711215593287

Autor: Petr Havlíček | pondělí 11.4.2022 9:00 | karma článku: 26.52 | přečteno: 886x

Další články blogera

Petr Havlíček

Podvod zvaný inflace

Pojďme si krok za krokem rozklíčovat tento podvodný korupční mechanizmus, který nás připravuje o náš majetek.

14.12.2022 v 11:30 | Karma článku: 31.69 | Přečteno: 1216 | Diskuse

Petr Havlíček

Podvod zvaný inflace

Inflace nám leze do peněženek a politici, kteří ji způsobili, nám znovu tvrdí, že nás před ní budou zachraňovat. Je to nebetyčný bezohledný podvod.

24.2.2022 v 13:30 | Karma článku: 31.29 | Přečteno: 932 | Diskuse

Petr Havlíček

Předsedo Rakušane, hodili jste místní samosprávu přes palubu

Krucinál, proč si myslíte, že vás lidé volili? Starostové, to je značka záruky toho, že místní rozvoj bude v dobrých rukách a vy toto důležité ministerstvo dáte Bartošovi, který nikdy nebyl zastupitelem, natož starostou

5.1.2022 v 9:20 | Karma článku: 38.61 | Přečteno: 1687 | Diskuse

Další články z rubriky Ekonomika

Tomáš Kučera

Proč máme vysokou inflaci.

Dnes si vysvětlíme, proč máme mnohem vyšší inflaci, než eurozóna a co se s tím dá dělat. Podíváme se tedy na zoubek tomu, jak se provádí udržování správné hladiny oběžných prostředků mezi jednotlivými zeměmi.

4.10.2023 v 10:07 | Karma článku: 10.28 | Přečteno: 444 | Diskuse

Markéta Šichtařová

Rovná práva pro sudoprstníky!

Kamarádce se narodila holčička. Narodila se se čtyřmi prsty. Je krásná. Dostala jméno Adélka. Byla jsem ale šokovaná příšernou reakcí porodnice, která čtyři prsty vnímala jako něco nenormálního a mamince tento fakt sdělovala, jako

4.10.2023 v 8:00 | Karma článku: 38.24 | Přečteno: 1540 | Diskuse

David Kunc

Ekonomické události 39. týdne

shutdown americké státní administrativy, stagnace naší ekonomiky a zdaleka neuzavřený boj s inflací

2.10.2023 v 22:18 | Karma článku: 8.35 | Přečteno: 75 | Diskuse

Jan Ferenc

Green Deal, aneb regulacemi k prosperitě

Premiér Fiala si postěžoval, že Green Deal nevede k prosperitě. Ursula von der Leyenová mu poděkovala za jeho prosazení. Bude-li Zelený úděl pokračovat jako doposud, k prosperitě se neproregulujeme.

2.10.2023 v 11:23 | Karma článku: 25.83 | Přečteno: 488 | Diskuse

Eva Hauserová

Nerůst: jak by to šlo udělat?

Neustálý hospodářský růst nás žene do slepé uličky a do vyčerpávání planetárních zdrojů, přesto pořád nějak neumíme uvažovat jinak. Jak by mohla v praxi vypadat radikální proměna k nerůstu?

2.10.2023 v 8:48 | Karma článku: 8.67 | Přečteno: 335 | Diskuse
Počet článků 174 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 4401

Petr Havlíček
Podnikatel v oblasti designu, projekce a realizace vybavení interiérů.
Od roku 2002 zastává post starosty v obci Vítějeves
Zakladatel a šéfredaktor internetového serveru Pozitivní svět
Publicista a bloger
Zakladatel a předseda správní rady Nadačního fondu Pozitivní svět, který byl založen na podporu společenského života


TOPlist

Kazma ukázal, jak snadno se dal zjistit kód vedoucí k výhře 22 milionů korun

Kazma (38) ukázal, jak relativně lehce se dal zjistit kód vedoucí k výhře jednoho milionu dolarů, v přepočtu 22 milionů...

V 25 letech zemřela pěvkyně Patricia Burda Janečková, podlehla zákeřné nemoci

Ve věku pětadvacet let zemřela v neděli operní a koncertní pěvkyně, muzikálová zpěvačka a herečka Patricia Burda...

To mi máma nikdy neřekla! Archiv StB Janu Kratochvílovou překvapil

Podraz režimu a nucená emigrace. Tak popisuje Jana Uriel Kratochvílová (70) čtyřicet let staré události, které...

Sophii Lorenovou si manžel vyhlédl v šestnácti. Herečka dodnes lituje jediné věci

Historie vztahu herečky Sophie Lorenové (89) a italského filmového producenta Carla Pontiho (†94) byla dramatická....

Jak EU obelhala Německo. Palivo pro zakázané spalováky bude jen teorií

Bylo to jedno z jarních témat evropského autoprůmyslu. Německo tedy podepsalo bianco šek o výjimce pro syntetická...